W dniach 19 i 20.09.2015r. w Krzeszowicach odbył się I festiwal Piłki Siatkowej im. Jana Załuskiego. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor CKiS wraz z Prezesem Zarządu KPiD Sp. z o.o. oraz Panią Mirosławą Załuską.

W drużynowych rozgrywkach zobaczyliśmy kilkadziesiąt drużyn w różnych kategoriach wiekowych, od uczniów szkół podstawowych po drużyny ligowe. Poza drużynami z Krzeszowic rywalizowały drużyny z Krakowa, Wieliczki, Andrychowa, Chrzanowa, Staniątek. Zażarta rywalizacja świadczyła o zaangażowaniu wszystkich zawodników.

Święto siatkówki uświetnił mecz sparingowy rozegrany pomiędzy czołowymi drużynami ORLEN LIGI KOBIET – POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA Muszyna i TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza. W sportowej rywalizacji lepsza okazała się drużyna z Dąbrowy Górniczej.

W trakcie Festiwalu Prezentowana była wystawa zdjęć wraz z ekspozycją kruszyw zorganizowana przez Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. w Krzeszowicach, Głównego Sponsora festiwalu.