Kongres Rówieśniczy: Dialog i Współpraca

15 października 2024 roku na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Mediacji odbył się Kongres Mediacji Rówieśniczej, którego partnerem były Kopalnie Porfiru i Diabazu.

Kongres koncentrował się na trzech kluczowych tematach: kompetencje mediacyjne, sukces na rynku pracy oraz odporność psychiczna.  Poruszane zagadnienia dotyczyły przede wszystkim młodych ludzi, którzy wkrótce rozpoczną swoją karierę zawodową. Kompetencje mediacyjne, takie jak umiejętności społeczne, nawiązywanie relacji zawodowych i z klientami, kreatywność, zaangażowanie, organizacja pracy, zarządzanie konfliktami oraz radzenie sobie z wyzwaniami, są nie tylko cenione przez pracodawców, ale również wspierają dobrostan psychiczny i zdrowie emocjonalne.

Podczas Kongresu spotkali się  przedsiębiorcy i pracodawcy, którzy weszli w rolę ekspertów, w tym przedstawiciel Kopalń Porfiru i Diabazu, a także mediatorzy, prawnicy, psycholodzy i pedagodzy, przedstawiciele władz  samorządowcy, nauczyciele oraz uczniowie. Pan Daniel Kłosowski reprezentujący Kopalnie Porfiru i Diabazu podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym, uczestnicząc w panelach dyskusyjnych z młodzieżą szkół ponadpodstawowych.

Formuła Kongresu opierała się na Technologii OPEN SPACE, która sprzyja swobodnej wymianie pomysłów i doświadczeń, podkreślając znaczenie współpracy i synergii. Zamiast tradycyjnych wykładów, uczestnicy mieli okazję angażować się w bezpośrednie rozmowy i praktyczne działania.

Celem Kongresu była nie tylko popularyzacja mediacji i integracja środowisk mediatorów, nauczycieli oraz uczniów, lecz także wspieranie idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Szlachecki Sejmik Górniczy

Następna